piątek, 20 maja 2011

Koty, Psy, Konie i inna gadzina

Źródło obrazka: flickr.com

Witam.

Jeżeli wnikliwie studiujesz moje wypociny, pamiętasz pewnie notkę o budżetowaniu, w której to wspominałem o wadze filantropii. Pisałem tam o ludzkim ego, które jest tak skonstruowane, że lubi myśleć o sobie w dobrym świetle.

Postanowiłem jednak pójść krok dalej i założyć stronę o charyzmatycznej nazwie "Nie wal Konia". Nazwa jest, przyznam, idiotyczna ale przynajmniej zapewniła sporą frekwencję. Ważne, że kojarzy się ze zwierzętami (Wszak Kuń tyż człowiek, w sensie zwierzę), którym to strona jest poświęcona.

Głównym celem założenia tej strony jest chęć niesienia pomocy "braciom mniejszym". Aktualnie znajdują się tam informacje o koniach, które pomagam wykupić z rzeźni. Strona nie będzie poświęcona tylko koniom. Z czasem pojawią się też informacje o odpowiednim żywieniu np. kociąt lub ogłoszenia o adopcji.

Strona odnotowała już pierwszy sukces! Zarobiła 30 zł, które do końca zostaną przekazane fundacji Centaurus. 30 zł to może niewiele ale gdyby każdy Polak dał 1 grosik rocznie, moglibyśmy ocalić około 150 koni każdego roku!

Jeżeli uważasz, że wiesz dużo o żywieniu, hodowli itp. jakiegoś gatunku, daj znać! Chętnie przyjmę pomoc od każdego człowieka dobrej woli.

Jeżeli chcesz oddać zwierzę w dobre ręce - poinformuj mnie a zamieszczę o tym informacje na stronie.

Strona będzie również zarabiać pieniądze (np. z reklam). 100% zysku z reklam będzie przeznaczone na cele charytatywne.

Pamiętaj o tym, że nie każda fundacja charytatywna jest cacy. Niektóre są nawet przykrywką dla finansowania terroryzmu (!). Dlatego też trzeba upewnić się, czy pieniądze, które przekazujesz trafiają w dobre ręce. Jeżeli nie potrafisz odróżnić dobrej fundacji od złej, to żaden wstyd - tylko nieliczni to potrafią. Strona "Nie wal Konia" odciąża Cię z tego problemu - znajdziesz na niej wyłącznie pewne fundacje ;-)

Ważna informacja na koniec. Strona "Nie wal Konia" NIE JEST elementem żadnej fundacji. Jest to samodzielna inicjatywa, która nie działa na rzecz żadnego podmiotu zewnętrznego.

1 komentarz:

Witam.

Zachęcam wszystkich do komentowania. Krytyka jest wyjątkowo mile widziana. Zastrzegam sobie prawo do moderacji komentarzy, które łamią zasady dobrego wychowania.