piątek, 11 marca 2011

Wiatr Zmian - I rocznica


Źródło obrazka: geograph.org.uk, właściciel praw autorskich: Alan Heardman

Witam Wszystkich ;-)

Chciałbym ogłosić kilka zmian, które zajdą na blogu od tej chwili.

W ciągu ostatniego roku przekazałem wam całą fundamentalną wiedzę dot. wyznaczania celów i ich osiągania. Można w ten temat się wdrażać głębiej ale po co? Najważniejsze już zostało powiedziane. Wiedza, którą przekazywałem wam do tej pory uzbraja was w możliwość wyznaczania i realizacji dowolnego celu. Ten blog pomógł wam opanować wszystkie ważne umiejętności "miękkie".

Pytanie brzmi: co dalej?

Uważam, że czas przejść na "wyższy poziom świadomości".

Nie bójcie się, nie będziemy palić żadnych ziół ;-)

Zabiorę was w podróż przez świat biznesu i nauczę zupełnie nowych rzeczy. Czas byśmy nauczyli się opanowywać umiejętności techniczne - i głównie tym będą poświęcone dalsze notki bloga.

W związku z tym zajdą dwie fundamentalne zmiany.

1) Zmieni się charakter notek - będzie tu więcej informacji dotyczących zarabiania na rynkach kapitałowych, zakładania biznesów, rozliczania podatków, porad prawnych i innych pokrewnych.

2) Zmieni się też częstotliwość emisji kolejnych notek. Od teraz blog będzie dwutygodnikiem. W co drugi piątek otrzymacie Państwo paczkę przydatnej wiedzy typu "Know - How".Dlaczego zmienia się częstotliwość wpisów?

Od godziny 22.30 do północy prowadzę biznes w internecie. Kładę się spać i śpię 6 godzin. Wstaję do pracy stricte etatowej, z której wracam o godzinie 16.00.

Jestem współwłaścicielem kwiaciarni a do moich obowiązków należy prowadzenie księgowości, dbania o normy prawne, dostawa towaru i obsługa poczty kwiatowej.

W tej chwili rząd przygotowuje się do kradzieży pieniędzy przyszłych emerytów - nie bójmy się prawdy - i permanentnego spieprzenia systemu emerytalnego - nie mogę temu zapobiec ale mogę, póki czas, wejść w tę branżę i zabezpieczyć część ludzi przed złym doborem OFE. Jest to nieco czasoabsorbujące ;-)

W związku z brakiem czasu, jestem coraz mniej zadowolony ze swoich wpisów. Są rzeczowe i na temat, ale kiedy w czwartek wieczorem publikuję wpis myślę sobie "Mogłeś napisać więcej". Dlatego też podjąłem decyzję o zmniejszeniu częstotliwości pojawiania się kolejnych notek.

Ale nie ma się co martwić ;-) W zamian za to będziecie otrzymywać większą dawkę wiedzy, która będzie dużo dokładniej opisana.

Reasumując: notki będą pojawiać się rzadziej, w co drugi piątek, ale za to będą dużo precyzyjniejsze i dużo wyższej jakości.

W ramach życzenia wam miłego weekendu, chciałbym zapobiec fali pytań:

"Dlaczego piszesz, że blog ma już roczek, skoro pierwsza notka pochodzi z czerwca?".

Otóż widzicie, od czerwca blog jest na serwerze blogspot. Wcześniej był prowadzony na innym silniku ale bloguję już od marca 2010.

Mam nadzieję, że wytrzymacie ze mną kolejny rok ;-) Pozdrawiam wszystkich, widzimy się 25 Marca.

4 komentarze:

 1. Czekam zatem na kolejne wpisy, prowadzisz nieliczny blog, na którym można znaleźć ciekawe informacje, a nie jakąś masówkę. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak się czyta takie pozytywy to człowiek aż żałuje, że będzie rzadziej pisać ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszy raz odwiedzam tego bloga, ale myślę, że nie po raz ostatni..

  OdpowiedzUsuń
 4. fajny blog. p Robek Ś.

  OdpowiedzUsuń

Witam.

Zachęcam wszystkich do komentowania. Krytyka jest wyjątkowo mile widziana. Zastrzegam sobie prawo do moderacji komentarzy, które łamią zasady dobrego wychowania.