wtorek, 31 sierpnia 2010

Tablica MotywacyjnaPamiętacie, jak obiecywałem pokazać praktyczne narzędzia dotyczące praw umysłu? Dzisiaj chciałbym przedstawić jedno z nich. Jest to tablica celów.

Z góry zaznaczam, że nie jest to mój wynalazek. Jest to dość stary i znany patent ale ponieważ nie jest zbyt popularny, chciałbym o nim wspomnieć. Tablice celów zwane są też jako tablice motywacyjne.

Jakie zadania spełnia to proste narzędzie?

- Przypomina nam o celach
- jest źródłem motywacji
- Nasącza nas umysł pożądaną treścią, co uruchamia prawo przyciągania
- Tablica motywacyjna gryzie nas po sumieniu, jeżeli nie realizujemy celów. Jeżeli wisi na niej nasza kartka z celami, których realizacją się akurat nie zajmujemy, to odczuwamy takie niefajne uczucie z serii „widzę jak się lenisz” :- )
- Eliminuje wszelkie wymówki typu „zapomniałem”
- Psychika lubi wszelkiego rodzaju gadżety. Taka tablica jest tego typu zabawką, która „podkręca” nasze obroty na poziomie podświadomym.Jak sobie zrobić taką tablice? Oj, to bardzo skomplikowany proces, którego przebieg zamieszczam poniżej:

- Zastanów się, czy chcesz sobie sprawić taką tablicę.
- Dlaczego odpowiedź brzmi „tak” ? :- )
- Gdy już zdobędziesz np. tablicę korkową, to powieś ją na ścianie.
- Powieś na tablicy wszystkie rzeczy, które wg Ciebie mogą pomóc Ci w realizacji celów.


Gotowe. Jeżeli z przyczyn technicznych nie możesz takiej tablicy zawiesić, użyj swojego pulpitu komputerowego. Ostrzegam jednak, że efekt będzie słabszy.

Co na takiej tablicy powinno się znaleźć? To, co uważasz za słuszne. Rodzaj i styl tablicy, to kwestia indywidualna. Moja tablica świeci pustkami – wisi na niej tylko kartka z listą celów. Rozpatruję dodanie jakiejś statystyki – więcej mi nie trzeba. Niektórzy lubią bawić się w bardziej złożone sprawy, wieszają jakieś fotografie, inspirujące aforyzmy itp.

Ćwiczenie Praktyczne: Rzuć okiem na tego linka  . Spraw sobie taką tablicę. Widzimy się w piątek – dla każdego, który pod piątkowym wpisem umieści komentarz, w którym oznajmi, że ma tablicę czeka nagroda: poczucie dobrze odwalonej roboty.

Pod tym adresem znajdziesz moją poradę dot. Tablicy Motywacyjnej - serwis Zaradni.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witam.

Zachęcam wszystkich do komentowania. Krytyka jest wyjątkowo mile widziana. Zastrzegam sobie prawo do moderacji komentarzy, które łamią zasady dobrego wychowania.