wtorek, 31 sierpnia 2010

Prawa UmysłuŻyjemy w społeczeństwie, w którym istnieje zorganizowany system praw. W załączniku do owego zestawu ktoś dołączył zestaw kar, które przeznaczono dla cwaniaków, którzy owe prawa chcą łamać. Tak więc za zgapianie na sprawdzianach obrywa się po ocenach, za przekroczenie prędkości można dostać po kieszeni. W USA wprowadzono przepis, który pod groźbą więzienia, zakazuje rzucania czarów w miejscach publicznych. Wniosek jest prosty: łamanie prawa wiąże się z konsekwencjami.

Większość ludzi nie wie o tym, że istnieją tak zwane niepisane prawa psychiki. Umysł ludzki także rządzi się pewnego rodzaju prawami, które obowiązują każdego – niezależnie od tego czy w nie wierzy, czy nie.

Jest jednak ważna rzecz, o której trzeba wspomnieć: jeżeli złamiemy ustanowione prawo to poniesiemy konsekwencje – o ile damy się złapać. Łamiąc prawa fizyki, godzimy się z tym, że poniesiemy konsekwencje – niezależnie od tego kim jesteśmy. Jeżeli złamiemy prawa psychiki, mściwy cios musi nadejść w tempie błyskawicy. Większość populacji nie wie, jak rządzą się prawa umysłowe- dlatego też ciągle są przez nie karani. Jakie są to prawa? Co zrobić by wykorzystać je na swoją korzyść?

Chciałbym dzisiaj odpowiedzieć na te pytania. Zacznę od przedstawienia dwóch praw, które moim zdaniem, są fundamentalne.

Pamiętacie, jak w ostatniej notce wspomniałem o prawie przyciągania? Pierwszym z praw umysłu, które trzeba mieć na uwadze, jest właśnie prawo przyciągania. Dosyć dobrze opowiada o nim film „Sekret”. We wczesnej młodości zetknąłem się z „Potęgą Podświadomości” Josepha Murphy’ego. Prawo przyciągania jest pierwszą kwestią dotyczącą rozwoju personalnego, z jaką miałem możliwość się spotkać.

Mówi ono: przyciągasz to, o czym myślisz i na czym się skupiasz.

Dlatego też, tak bardzo zalecałem, by monitorować swój majątek netto.

Muszę przyznać, że praktyka bywa trochę bardziej skomplikowana, niż przedstawiają to wyżej wymienione dzieła. Osoby, które piszą/mówią o prawie przyciągania, często pomijają dwie ważne rzeczy. Po pierwsze, prawo przyciągania jest akceleratorem – nie alternatywą działania. Działanie jest niezbędnym warunkiem osiągnięcia sukcesu w jakiejkolwiek kwestii. Należy również wspomnieć, że prawo przyciągania nie powinno występować w konflikcie z wewnętrznymi przekonaniami . Jeżeli zaniedbamy działanie, lub używamy prawa przyciągania w sprzeczności z naszymi przekonaniami, możemy zobaczyć taki dancing, jaki widziano pod Grunwaldem.

Prawo substytucji – jedno z moich ulubionych praw. Mówi ono, że nie da się myśleć o dwóch rzeczach na raz. Jeżeli o godzinie 15.01 pomyślałem o obligacjach a o 15.02 pomyślałem o akcjach, to pierwsza myśl została wyparta przez drugą. Dlaczego to jest takie super? Bo jest bardzo praktyczne. Spróbuj pomyśleć o walizce pieniędzy i traktorze za jednym zamachem. Po prostu jest to niemożliwe- w naszej psychice może gościć tylko jeden obraz w danej chwili. Nie można myśleć o dwóch rzeczach na raz. Oczywiście możesz się wycwanić i wyobrazić sobie traktor, w którym jest walizka pieniędzy – ale nie możesz wyobrazić sobie tego jednocześnie w dwóch różnych obrazach.

Dlaczego prawo substytucji jest takie praktyczne? Ponieważ koncentrując się na rozwiązaniu problemu, nie można jednocześnie marudzić. Koncentracja na rozwiązaniu rozwiewa marudzenie. Prawda jest taka, że goniąc za sukcesami (cokolwiek dla Ciebie oznacza sukces) narażamy się na potencjalne ryzyko. Sporadycznie występują porażki, straty. Czasami życie daje piachem w oczy i trzeba działać – osoby, które zbyt długo toną we łzach, często przegrywają. Istnieje złota zasada: działanie, działanie i przede wszystkim działanie.

Korzystanie z prawa substytucji jest nie tylko łatwe, ale też praktyczne: koncentrując się na rozwiązaniach, nie mam możliwości koncentrować się na marudzeniu. Jeżeli ktoś koncentruje się na działaniu i możliwościach, to znajduje rozwiązania i obraca porażkę w sukces. Sprawdzone, działa

Ćwiczenie Praktyczne: przypomnij sobie jakiś ważny projekt nad jakim pracujesz. Zastanów się jak możesz wykorzystać prawo przyciągania i prawo substytucji w jego realizacji. Jestem przekonany, że wymyślisz przynajmniej kilka dróg. W najbliższym czasie pokażę wam bardzo dobrze zorganizowane systemy stosowania tych praw. Tak swoją drogą gdyby ktoś miał jakieś pytania, lub chciał ten temat przedyskutować prywatnie, zapraszam na moją skrzynkę pocztową –Uprzejmie proszę o podpisywanie się pod korespondencją – nie odpowiadam na anonimy.

Chciałbym przypomnieć, że skala prowadzonych projektów nie ma znaczenia. Dla niektórych ważnym projektem jest rozbudowanie ogromnej korporacji, dla innych ważne jest znalezienie pracy. Przedstawione prawa są 100% skuteczne zarówno przy zdawaniu szkolnych egzaminów jak i śmiałych przedsięwzięciach finansowych. Pragnę zauważyć, że sprawy, które opisuję na blogu są tak samo skuteczne w finansach osobistych jak i życiu prywatnym. Nie ważne czy masz 100zł czy 100.000zł. Przedstawiona na blogu wiedza jest uniwersalna.

1 komentarz:

Witam.

Zachęcam wszystkich do komentowania. Krytyka jest wyjątkowo mile widziana. Zastrzegam sobie prawo do moderacji komentarzy, które łamią zasady dobrego wychowania.